To nie tylko rowery

MAD Bicycles to niezwykła marka która powstała z pasji tworzenia. Zapoczątkowana w piwnicy na Podlasiu, rozwijana w garażu, by stać się największą pracownią projektowo-wykonawczą designerskich spersonalizowanych rowerów w Europie. I prawdopodobnie na świecie. 
 
Tworzymy rowery z duszą. Powstają dla osób o wyjątkowych osobowościach i potrzebach. Każdy kolejny egzemplarz daje poczucie niepowtarzalności i podziwu w oczach innych. My nie boimy się podejmować wyzwań. Na przestrzeni ostatnich ośmiu lat nadaliśmy terminowi „custom-made” zupełnie nowe, bardziej osobiste znaczenie.
 
Jesteśmy pionierami w tym co robimy. Torujemy drogę innym i pokazujemy, że niemożliwe jest możliwe, dzięki czemu w naszym portfolio customowych rowerów jest wiele wyjątkowych realizacji. Specjalizujemy się w projektowaniu nowych rozwiązań, w robieniu rowerów świecących w ciemności, pozłacanych, elektrycznych, zaplątanych, odwrotnych, inwalidzkich i designerskich. Jednym słowem – spełniamy marzenia. 
 
Zajmujemy się realizacją indywidualnych zleceń na pojazdy napędzane siłą mięśni oraz pojazdy elektryczne. Są to głównie miejskie rowery szyte na miarę, riksze i pojazdy do zadań specjalnych. Ugruntowaliśmy swoją pozycję i zdobyliśmy rozpoznawalność reprezentując wyjątkową niszę. Każdy ukończony rower jest dla nas wielkim osiągnięciem, a wzbudzanie dumy w rodakach daje nam poczucie misji. Jesteśmy przykładem na to, że Polacy potrafią tworzyć wyroby piękne i funkcjonalne oraz zyskać uznanie za oceanem. W roku 2019 udało nam się zdobyć najważniejszą nagrodę w niszy rowerów customowych na międzynarodowej wystawie OBC CruiserCon w Las Vegas. „All the way from Poland” – tak o nas mówią za oceanem.
 
Wolność to nasza największa wartość. Wychodząc naprzeciw klientom oraz naszym fanom chcemy podzielić się uczuciem posiadania luksusowego roweru. Rowery customowe MAD pozwalają na przeżycie niezwykłych doświadczeń – tworzenia, posiadania i użytkowania niesamowitego roweru. Projektant interpretuje potrzeby klienta tworząc spójne dzieło sztuki. Nasi klienci mogą puścić wodze fantazji, bo nasze spersonalizowane egzemplarze redefiniują wolność wyboru.
 
NAJWAŻNIEJSZE MOMENTY DZIAŁALNOŚCI MAD BICYCLES
Każdy ukończony customowy rower jest sukcesem firmowym.
Ponadto kamienie milowe działania firmy to:
– dwa rowery wykonane dla Slasha – gitarzysty Guns N’ Roses
– rowery dla polskich celebrytów m.in Aleksandra Milwiw-Barona, Michała Szpaka
– tytuł Best One Off Radical Custom na międzynarodowej wystawie w Las Vegas w 2019r.
– tytuł Podlaska Marka roku 2018
– wykonanie pierwszego na świecie roweru z lodu
– liczne wystąpienia w polskiej telewizji wraz z rowerami
– rozpoczęcie w roku 2021 przy dofinansowaniu z PARP projektu AchoBike mającego za zadanie opracowanie roweru dla dzieci niskorosłych


Adam Zdanowicz

Pomysłodawca marki, główny projektant, wizjoner i właściciel firmy. Jak sam mówi, jest lokalnym patriotą, który stawia na oryginalność koncepcji połączoną z tradycją. Swoim klientom daje więcej niż perfekcyjnie skonstruowane dwukołowce. Stara się im dostarczyć niespotykane doświadczenia, przemycając w nich inspiracje podlaską sztuką ludową i naturą. Mówi, że rowery to medium dla jego keatywności. Spełnia się jako fotograf, wizjoner i reżyser niezależnych krótkich filmów. Jest konstruktorem pierwszego na świecie roweru z lodu – podlaskiego lodu – i jednocześnie twórcą filmu „Of Water and Wheels” opowiadającego jego historię. W 2020 roku pobił rekord Guinnessa na najwyższy jeżdżący rower. O tym, co popycha go do działania i o prowadzeniu niekonwencjonalnego biznesu chętnie opowiada na spotkaniach z młodzieżą i przedsiębiorcami. Udowadnia, że wszystko się da. Dla niego “Polska B” to Polska Bogata. Między innymi w różnorodność. A różnorodność to nieskończone źródło inspiracji.


Zespół MAD

Żaden z naszych rowerów nie jest tworzony przez jedną osobę. Ludzie, z którymi współpracujemy to ciężko pracujący profesjonaliści, którzy dokładają wszelkich starań, aby odkryć swoje umiejętności w celu stworzenia lepszego roweru. Wykonujemy swoje zadania na zmianę, dlatego nasza skrupulatna praca rozciąga się na szersze ramy czasowe. Bądź cierpliwy, twój rower jest tworzony przez zespół wytrwałych i kreatywnych osób, które są dumne z tego, co robią.